7.6 C
New York
Úterý, 28 března, 2023
zpravy
HomeTipyŠroubové kompresory: Jaké jsou jejich výhody?

Šroubové kompresory: Jaké jsou jejich výhody?

Při prvním pohledu na nabídku specializovaného prodejce se vám mohou zdát šroubové kompresory předražené, což však není tak úplně pravda. Jedná se totiž o špičkové zařízení nabité nejmodernějšími technologiemi, které je speciálně konstruované pro stabilní dodávky stlačeného vzduchu o velkém objemu. Většina kompresorů je navíc vyrobena s ohledem na maximální efektivitu provozu, takže jdou pořizovací náklady trochu stranou.

Důraz na efektivitu

Šroubové kompresory jsou v drtivé většině případů vyráběny společnostmi s dlouhou tradicí, takže jejich konstrukce prošla za mnoho let velkým vývojem. Jeho cílem bylo především docílení vyšší efektivity provozu, protože ta je u těchto kompresorů naprosto zásadní. Je totiž předpokládáno, že zařízení bude v nepřetržitém provozu. Z tohoto důvodu je nutné zachování maximální efektivity a co nejnižších nákladů na vyrobení a distribuci stlačeného vzduchu.

Nulová ztráta energie

Šroubový kompresor má oproti konvenčním typům kompresorů obrovskou výhodu právě v možnosti nepřetržitého provozu. Toho je docíleno díky jedinečné konstrukci šroubových šneků, které umožňují velmi efektivní produkci stlačeného vzduchu. Kromě toho se kompresory pyšní nulovou ztrátou energie, protože mají přímé spojení mezi motorem a blokem. Právě v tomto spojení nejčastěji vznikají energetické ztráty prohlubující neefektivitu provozu.

Moderní technologie

Šroubové kompresory pro nepřetržitý provoz jsou špičková zařízení osazená těmi nejmodernějšími technologiemi. Konkrétně se jedná o chytrou řídící jednotku, díky níž je velice snadné optimalizovat nastavení tlaku a plánování provozu. Všechna tato úsporná řešení a technologie se projevují v nízkých provozních nákladech a vysoké efektivitě, takže se vám investice do kompresoru pro nepřetržitý provoz vrátí relativně rychle.

Vyšší ceny šroubových kompresorů se nemusíte obávat. Díky vysoké efektivitě je návratnost této investice překvapivě rychlá.

- Reklama -PR článek

Redakce doporučuje