7.6 C
New York
Úterý, 28 března, 2023
zpravy
HomeTipyTři základní vlastnosti dobrého batohu a jeden bonus

Tři základní vlastnosti dobrého batohu a jeden bonus

Neodmyslitelný společník všude tam, kde si potřebujeme přibalit i nějaké osobní věci, proviant či nezbytnou výbavu, a zároveň potřebujeme mít volné ruce. Nakonec, záda stejně odnesou nejvíc, tak proč na ně nenaložit? Člověk by řekl, že výběr vhodného batohu nemůže být žádná věda. Pravdou je, že špatně zvolený nebo nekvalitní batoh vás dokáže pěkně zničit.

Odolnost

Neodmyslitelnou vlastností kvalitního batohu je vysoká odolnost vůči opotřebení. Batoh by měl být vyroben z trvanlivých materiálů, aby bezpečně ochránil všechny vaše věci. Black Hole Pack od Patagonia je vyroben z robustního polyesterového ripstopu. Tato pevná vrstva disponuje vysokou rezistencí nejen vůči oděru, ale také povětrnostním vlivům. Všechny batohy Patogonia jsou vyrobeny z polyesteru získaného z recyklovaných PET lahví a průmyslových odřezků.

Prostor

Jen ty víš, kolik si toho ve skutečnosti potřebuješ s sebou vzít. Podle toho volíš velikost batohu. Že jaká je ideální? No přece ta, do které se vejdou všechny tvé denní potřeby a výbava. I prostor lze využít efektivněji, pokud je vyskládaný z variabilních částí. Kromě hlavní najdeš v batozích Patagonia i přihrádky na laptop, prostor na hydratační vak, různé síťkované kapsy na drobné předměty, telefon a klíče. Vnější poutka ti poslouží k přivázání větších předmětů, případně výbavy, kterou potřebuješ mít po ruce. Pak jsou zde ještě vnější kapsy se zipem určené na drobné věci. A bonus? Nenápadná kapsa s návlekem proti dešti.

Komfort

Je skvělé, nabalit si do batohu vše potřebné, ale podstatné je i odnést si to s sebou a neošidit se o zážitek z výletu. Nošení batohu by mělo být pohodlné. Komfort je v tomto případě daný popruhy a zádovým panelem, případně i bederním pasem. Batohy Patagonia mají ergonomicky tvarované ramenní popruhy polstrované a tvarovaný zádový panel. Konstrukce zadního panelu umožňuje volné proudění vzduchu a zabraňuje hromadění vlhkosti, takže batoh můžeš pohodlně nosit i celý den. Ideální je, když jsou prodyšné i popruhy.

Doživotní záruka

Aby tě Patagonia přesvědčila, že to myslí se zpracováním a kvalitou batohů opravdu vážně, poskytuje na ně doživotní záruku. Výběr se stále více zužuje, že?

- Reklama -PR článek

Redakce doporučuje