7.6 C
New York
Čtvrtek, 2 února, 2023
zpravy
HomeAuto MotoV jakých situacích oceníme vany v kufru?

V jakých situacích oceníme vany v kufru?

Každý automobil by měl být vybaven několika autodoplňky. Je velká škoda, že si mnozí řidiči myslí, že autodoplňky jenom zdokonalují vzhled samotného vozidla. Mají především ochrannou funkci, pokud tedy nemluvíme o loketních opěrkách, které jen poskytují větší komfort samotnému řidiči. Svou ochrannou funkci mají například autokoberce, které chrání podlahu automobilu před špínou a tekutinami. Ochrannou funkci mají i lišty na nárazník nebo případně prahové lišty, jež zase chrání automobil před oděrkami a škrábanci. A stejnou ochrannou funkci mají i vany do kufru.

Jak jsme zmínili, autodoplňky se do vozu nemontují jenom proto, aby vůz vypadal jinak a lépe v porovnání s ostatními vozy, které denně jezdí na silničních komunikacích. Autodoplňky mají také ochrannou funkci, a sice chrání vůz před poškozením, oděrky či škrábanci. Nikdy svůj vůz neochráníme před jinými automobily, které se mohou o vůz odřít nebo které nestihnou zabrzdit.

Nyní se zaměřme na vany do kufru, jež nesmí postrádat zejména ti, kteří často převáží ostrý materiál. Vany do kufru jsou jakési podložky, které chrání zavazadlový prostor před zašpiněním a poškozením. V jakých konkrétních situacích takový autodoplněk oceníme?

Jedeme na hory

Vany do kufru jsou nezbytné zejména tehdy, kdy jedeme na hory a v kufru převážíme lyže a jiné ostré předměty, které mohou zavazadlový prostor jakkoli poškodit. Bohužel se stává, že lidé na vany do kufru zapomínají, a nejen, že se zavazadlový prostor auta poškodí, ale také při cestě zpátky kufr nasákne vodu (rozpouštějící se sníh) a jelikož nebude mít šanci uschnout, začne plesnivět a zapáchat. Na hory jsou tedy ideální zejména gumové vany do kufru, které odolávají vodě a jiným tekutinám.

Převážíme zahradní nářadí

Stejně tak oceníme vany do kufru v době, kdy v kufru auta převážím zahradní nářadí či případně hlínu a jiné věci na zahradu. Opět se jedná o ostrý náklad, mnohdy i velmi těžký a sypký náklad a opět se nám vany do kufru budou hodit. A také opět platí, že lepší jsou gumové vany do kufru, které zajišťují stabilitu převáženému nákladu.

- Reklama -PR článek

Redakce doporučuje