7.6 C
New York
Čtvrtek, 2 února, 2023
zpravy
HomeCestováníZdolejte oddechovou vrcholovku i s dětmi

Zdolejte oddechovou vrcholovku i s dětmi

Letní prázdniny jsou doslova stvořené pro jedno velké dobrodružství za druhým. Zejména děti touží po krásně prožitých letních prázdninách a rodiče by jim to měli umožnit. V současné době děti tráví svůj čas většinou u počítačů, což samozřejmě není dobře. Bylo by mnohem lepší, kdyby se vydaly vstříc zážitkům, které jim dají do života mnohem více, než zabíjení nepřátel či oblékání virtuálních postaviček. Samozřejmě je nutné říct, že rodiče to mnohdy nemají vůbec jednoduché. Vždyť musí jednotlivé výlety neustále vymýšlet. Aby to však alespoň pro tentokrát měli rodiče snadné, přinášíme vám tip na to, co s dětmi podniknout.

Jak jsme zmínili, léto by mělo být o samých krásných dobrodružstvích. Taková dobrodružství se však vymýšlí velice těžce. Pokud patříte k lidem, kteří už nemají nápadů zrovna na rozdávání, pomůžeme vám. Vydejte se s dětmi do Beskyd a zdolejte zdejší oddechovou vrcholovku a pokořte tak Lysou horu!

Až na vrchol Lysé hory

Lysá hora je dlouhodobě nejvyhledávanější místo v Beskydech a zároveň je také to nejnavštěvovanější místo v Beskydech. Lidé se sem vydávají nejen z koutů České republiky, ale také sem jezdí ze zahraničí. Vždyť Lysá hora je hotový světový unikát. Lidé se sem mohou vydat i s dětmi a mohou zdolat oddychovou vrcholovku, která vede z Visalají až na Lysou horu. Jedná se o stezku označenou červenou značkou a je dlouhá zhruba osm a půl kilometru.

Tato trasa, i když se může zdát poměrně dlouhá, je však velmi pohodová a nenáročná, zvládnou ji i ti nejmenší z nás. Při výstupu se překonává to nejmenší převýšení ze všech značených cest, které vedou na vrchol Lysé hory. Jelikož se jedná o nenáročnou cestu i na orientaci, je tato trasa ideální nejen pro rodiny s dětmi, ale je také vhodná na zimní výšlapy, které mnohdy bývají velmi zrádné.

A po výšlapu na koupaliště

A jaké ubytování s dětmi volit? Doporučujeme rekreační centrum Šepetná, které kromě ubytování v hotelu, chatě a bungalovu, nabízí i krásný penzion s koupalištěm, kde děti budou doslova ve svém živlu.

- Reklama -PR článek

Redakce doporučuje