7.6 C
New York
Sobota, 4 února, 2023
zpravy
HomeTipyJak udělat potisk na tričko

Jak udělat potisk na tričko

Chtěli byste si pořídit tričko s vlastním potiskem a nevíte, jak na to? Nezoufejte, připravili jsme si pro vás několik tipů, jak udělat potisk na tričko. Pustit se do toho můžete klidně v pohodlí domova a s novým originálním tričkem zazáříte hned druhý den. Pojďte se na to vrhnout společně s námi!

Co všechno můžete na tričku mít?

V případě potisku na tričko se fantazii meze rozhodně nekladou. Rodinné fotky, loga oblíbených sportovních týmů, citáty, vtipy, hlášky z filmů, svatební trička nebo nejrůznější obrázky – jako potisk na tričko můžete zvolit zkrátka cokoliv. Z obyčejného trička se tak stane originální módní kousek, který podtrhne vaše charisma a ukáže světu, co ve vás je.

Jak udělat potisk na tričko v pohodlí domova

Chcete-li se při výrobě potisku na tričko pořádně kreativně vyřádit, můžete se do něj směle pustit sami. Máme pro vás hned dva osvědčené návody na rychlou výrobu potisku, a to s minimální finanční investicí.

Využijte nažehlovací papír

Nažehlovací papír je poslední dobou velkým hitem. Umožňuje vyrobit si snadno a rychle vlastní potisk triček (i jiného textilu). Rozumí si však pouze s kvalitními inkoustovými tiskárnami. A jak si tedy potisk na tričko pomocí nažehlovacího papíru vyrobit?

·        V počítači si vyberte libovolný motiv či fotografii a vytiskněte jej pomocí inkoustové tiskárny na nažehlovací papír.

·        Nažehlovací papír přiložte na líc látky trička obrázkem dolů (neprůhledná vrstva tedy zůstane nahoře).

·        Žehličku nastavte na nejvyšší teplotu a vypněte funkci páry.  

·        Obrázek zažehlete tak, že deset vteřin budete žehličkou přejíždět v jednom směru, pět vteřin v druhém směru.  

·        Nechte obrázek pořádně vychladnout, poté sloupněte neprůhlednou vrstvu zažehlovacího papíru.

·        Tričko je hotové. Perte jej maximálně na 40 °C, a to ne dříve než za 24 hodin.

Nakreslete si potisk sami

Kreativnější duše si mohou potisk na tričko dokonce i nakreslit a získají tak naprosto originální kousek. O trvanlivost kresby se obávat nemusíte – i v tomto případě jej budete fixovat žehličkou, díky čemuž vám při správné péči bude tričko dlouho sloužit. Jak si tedy namalovat potisk na tričko?

·        Připravte si jednobarevné tričko (nejlépe bavlněné), štětec, barvy na textil, dostatečně velký karton, kolíčky na prádlo, tenké plátno a žehličku.

·        Na papír si nakreslete předlohu toho, co budete malovat. Při kreslení „na ostro“ vám rozhodně přijde vhod.

·        Tričko navlékněte na karton tak, aby se barva nepropíjela na zadní část oděvu.

·         Důkladně tričko na kartonu vypněte a zafixujete pomocí kolíčků na prádlo tak, aby bylo úplně rovné.

·        Vezměte si štětce a barvy a nakreslete na tričko požadovaný obrázek či motiv.

·        Po dokončení obrázku na tričko velmi opatrně položte plátno a přežehlete jej žehličkou. Žehlete přibližně tři minuty, poté potisk přežehlete i na rubové straně trika.

·        Tričko perte na nízké teploty, maximálně na 40 °C. S prvním praním i obléknutím vyčkejte alespoň 24 hodin.

Kdy potisk svěřit raději profesionálům?

Dalším způsobem, jak tričko opatřit potiskem podle svého gusta, je nechat si jej potisknout v tiskárně na textil. Toto řešení je ideální v případě, že triček potřebujete více a domácí výroba potisku by byla časově příliš náročná. Benefitem profesionální potisku triček je pak i vyšší kvalita a stálost potisku.

- Reklama -PR článek

Redakce doporučuje