7.6 C
New York
Čtvrtek, 9 února, 2023
zpravy
HomeZdravíKde získat vzdělání pro úspěšnou kariéru pečovatelky

Kde získat vzdělání pro úspěšnou kariéru pečovatelky

Hledáte nové zaměstnání a zaujal Vás inzerát na pracovní pozici pečovatelky? K výkonu tohoto zaměstnání budete potřebovat osvědčení z absolvování odborného vzdělání v této oblasti. Pokud máte však střední školu již dávno za sebou, a přesto Vás takové pracovní místo láká, můžete se zapsat do kvalifikačního kurzu pro pracovníky v sociálních službách.

Kurz pro pracovníky v sociálních službách

Kvalifikační kurz pro pracovníky v sociálních službách je akreditován Ministerstvem práce a sociálních věcí. Cena za jednoho účastníka činí 6 800 Kč a částku je možné uhradit také přes úřady práce. Obsahově kurz pro pečovatelkyodpovídá požadavkům na odbornou způsobilost k výkonu povolání pracovníka v sociálních službách dle sociálního zákona č. 108/2006 Sb. Vzdělávací agentura Seduca pořádá kurz pro pečovatelky v téměř třiceti městech České republiky. Je tedy velká pravděpodobnost, že bude brzy otevřen také v okolí Vašeho bydliště. Před zapsání do kurzu je potřeba doložit potvrzení o ukončeném základním vzdělávání, zdravotní způsobilost a trestní bezúhonnost. Uchazeč by měl být starší osmnácti let.

Možnosti pracovního uplatnění po absolvování kurzu pro pečovatelky

Jak již bylo naznačeno kurz, je vhodný pro zájemce o uplatnění v oblasti sociálních služeb. Absolvováním kurzu získáváte kompetenci k provádění přímé obslužné péče a základní výchovné nepedagogické činnosti v zařízeních sociálních služeb. Dále můžete realizovat pečovatelské činnosti také v domácnosti klientů. Zaměstnání můžete hledat jako pečovatelka v domech s pečovatelskou službou, domovech seniorů, domovech se zvláštním režimem nebo v domovech pro osoby se zdravotním postižením.

- Reklama -PR článek

Redakce doporučuje