7.6 C
New York
Úterý, 28 března, 2023
zpravy
Homepro ŽenyZaostřeno na Miss Universe

Zaostřeno na Miss Universe

V brzké době nás čeká jedna z největších soutěží krásy, na které bude mít svoji zástupkyni i Česká republika. Ano, jde o Miss Universe. Co však o této soutěži víte? Pojďme si ji trochu přiblížit.

Královna vesmíru s českou korunkou

Tato významná mezinárodní soutěž se pořádá již od roku 1952. Její historicky první vítězkou byla Američanka Armi Kuusela, ta však ve své době nemohla mít ještě ani tušení, do jak velkého podniku se tato soutěž v průběhu let transformuje.

miss

Společnost Miss Universe Organization vlastní televizní stanice NBC a Donald Trump, soutěž má proto zajištěnou velkou publicitu. Každoročně přichází na přetřes i otázka toho, zda se jedná o nejdůležitější Miss na světě. To raději necháváme na zvážení čtenářů – z hlediska českých vítězství však musíme vyzdvihnout konkurenční Miss World, kterou v roce 2006 vyhrála česká topmodelka Taťána Kuchařová.

Zatím poslední vítězkou, jež v roce 2014 získala titul Miss Universe, se stala kolumbijská Miss Paulina Vega. Byť naše tehdejší zástupkyně Gabriela Franková bohužel nepostoupila ani do výběru Top 15ti nejkrásnějších dívek, dalo by se přesto s trochou nadsázky říci, že Česká republika měla ve finále svého zástupce. Korunku pro vítězku totiž vyrobila Česká společnost Diamonds International Corporation (DIC).

České úspěchy nejsou zanedbatelné

Žádné české Miss se prozatím nepodařilo v soutěži zvítězit, nicméně i přesto jsme mohli několikrát oslavovat. V rámci tak velké soutěže, jež má bezpochyby světový charakter, je totiž nesmírným úspěchem i postup mezi Top 15, respektive Top 10 nejkrásnějších dívek. A to se podařilo hned pěti českým reprezentantkám.

Poprvé se do Top 10 probojovala I. Vicemiss ze soutěže Miss České republiky Kateřina Smržová. Celkově se umístila na 8. místě a porazila tak 80 dalších Miss z celého světa. Její úspěch zopakovala v roce 2007 Česká Miss Lucie Hadašová, která se probojovala do Top 15. O rok později s totéž podařilo i Elišce Bučkové.

Česká Miss 2009 Iveta Lutovská se taktéž probojovala do užšího výběru Top 10. Posléze obsadila krásné 8. místo. V roce 2010 se však Česko radovalo naposledy, tehdy se do Top 15 dostala Jitka Válková. Od té doby našinci marně čekají, kdy ve světě ocení nepochybnou krásu našich žen.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Centrum-Zprávy.cz

Press-News.cz

Seznam-Novinek.cz

- Reklama -PR článek

Redakce doporučuje