7.6 C
New York
Čtvrtek, 9 února, 2023
zpravy
HomeZprávyŽivotopis – základ při hledání zaměstnání

Životopis – základ při hledání zaměstnání

Bez dobře napsaného životopisu se dnes neobejdete. Obzvlášť v současné době, pokud právě hledáte zaměstnání. Doba je náročná a bez kvalitně vytvořeného životopisu nemáte bohužel dnes šanci uspět na trhu práce. Životopis, známý také pod zkratkou CV (curriculum vitae neboli běh života) je dokument, který obsahuje přehled vašeho vzdělání, schopností a dovedností. Dalším stěžejním pilířem vašeho životopisu jsou bezpochyby vaše pracovní zkušenosti. Životopis je mnohdy prvním spojovacím článkem mezi vámi a potencionálním zaměstnavatelem, proto je opravdu nutné věnovat jeho tvorbě značnou pozornost.

Životopis
Životopis

Žádná slohová práce, ale strukturovaný životopis

Dříve jsme se učili psát klasický životopis ve větách, dnes však zaměstnavatelé i většina personalistů preferují životopis strukturovaný. Jeho sestavení není snadnou záležitostí, ale především na internetu naleznete celou řadu odkazů, jak si sestavit správný životopis, případně zde najdete vzory a formuláře, ze kterých si vyberete ideální vzor životopisu právě pro vás. Nelze říci, že by existoval nejvhodnější vzor pro strukturovaný životopis, je třeba si ale uvědomit, že tento list papíru pomáhá prodat vaše schopnosti, pracovní zkušenosti a kvalifikaci. Aby byl váš životopis úspěšný, musíte si nejprve osvojit všechny základní náležitosti, základní pravidla, která by měl správně napsaný životopis obsahovat.

Otevřené dveře k pohovoru

Klíčem k otevření pomyslných dveří k potencionálním budoucím zaměstnavatelům, je tudíž životopis. Uvědomte si, že první dojem je nejdůležitější. Většina personalistů totiž životopisy ani nečte, spíše si je prohlédne, a pokud je nezaujme, tak ho vyřadí. Musíte proto prostřednictvím vašeho životopisu zaujmout hned na první pohled, aby personalista získal chuť vás oslovit a pozvat k pohovoru. A pak už je to opravdu jen na vás, vašich zkušenostem a kouzlu vaší osobnosti, zda nové pracovní místo získáte.

- Reklama -PR článek

Redakce doporučuje