7.6 C
New York
Čtvrtek, 9 února, 2023
zpravy
HomeTipyRegistrační pokladna

Registrační pokladna

Obchodní pokladna je obecně zařízení pro zpracování plateb za zboží a služby. V čem tkví nejdůležitější specifika registračních pokladen?

Co je registrační pokladna

Pod pojmem pokladna se rozumí buď počítač se samostatnými tiskárnami, případně tzv. registrační pokladna. Registrační pokladny jsou pak specifickým typem, který disponuje fiskální pamětí, zobrazovacím zařízením a tiskárnou. Vybaveny jsou klávesnicí a displejem.

Poprvé se o registračních pokladnách začalo v Česku hlasitě hovořit už na konci 90. let. Povinnost tyto pokladny mít v maloobchodě a při provozování hostinské činnosti se nakonec do zákona dostala, a to v roce 2007. Následně bylo ovšem striktní ustanovení zrušeno.

Stále však má užívání tohoto typu pokladen řadu předností. Především je podnikající subjekt povinen věrohodně a transparentně evidovat jednotlivé platby v hotovosti. Fiskální paměť tak slouží pro jednorázový a neměnný zápis výsledných údajů z provozní paměti.

Z důvodu vyšší přehlednosti ohledně zboží, ale také pro potřeby údajů nutných ke zpracování účetnictví používá tento typ pokladen stále značný počet velkých podniků i navzdory tomu, že zákon to již povinně nevyžaduje.

K čemu využít registrační pokladny od Dotykačky

Registrační pokladny od Dotykačky nabízejí podobně jednoduchou možnost pro efektivní podnikání, nad nímž si snadno udržíte dokonalý přehled.

Registrační pokladna je typicky menší než pokladní systém. Existuje ale i v ultra přenosné verzi, případně si můžete zvolit větší zařízení. Sloužit ale může pro různé typy podnikání. Využitelná je pro živnostníky, hodí se pro malé a středně velké firmy provozující obchody, gastro zařízení, hotely a poskytovatele služeb.

Tento typ pokladen především ulehčuje podnikání díky široké škále dostupných funkcí. Obsahuje rezervační systém, docházkový systém, skladový a hotelový systém i širokou škálu analytických nástrojů nebo možnost vzdálené zprávy. A to vše navíc ve vysoce intuitivním uživatelském prostředí.

- Reklama -PR článek

Redakce doporučuje